Nově nabízíme zprostředkování úrazového pojištění dětí i dospělých za zvýhodněné ceny.

Aktuality

11. 4. 2022

Zrušení tréninků v Tloskově

Ve čtvrtek 14.4. a v pondělí 18.4. se nebudou konat tréninky v Tloskově.
Více informací
9. 4. 2022

Leták a přihláška ke III. Letnímu soustředění

Leták naleznete ZDE PŘIHLÁŠKA ke III. Letnímu soustředění Tabulka přihlášených (chráněno heslem)
Více informací
4. 4. 2022

Akce Dallyon pro 2. pololetí 2021-2022

Zdravíme všechny, věnujte prosím pozornost příloze, kde naleznete seznam akcí, kterénás čekají do konce 2. pololetí školního roku 21/22. Ke stažení ZDE. Budeme se těšit! Trenérský tým Dallyon Akce 2. pol. 21/22 9.4.2022                     Dubnový Týnecký pohár Týnec                          – oblastní soutěž...
Více informací
27. 2. 2022

Spojené jarní soustředění 2022

Leták s informacemi o letošním spojeném jarním soustředění ve Zbraslavicích je k dispozici ZDE.
Více informací
21. 2. 2022

Změna – Divišov

Středeční tréninky v Divišově budou nově probíhat v čase 17:30-19:00.
Více informací
14. 1. 2022

Letní soustředění 2022

Letní soustředění se uskuteční 17.-23.7.2022 ve Studenci. Leták s dalšími informacemi bude brzy zveřejněn. EDIT: Leták naleznete ZDE.
Více informací
4. 1. 2022

Tréninky v druhém pololetí

Tréninky ve všech skupinách budou začínat v týdnu od 10. ledna. Nově otevíráme skupinu v Divišově, kde se na vás...
Více informací
26. 10. 2021

Zrušení tréninků tento týden

Od zítra (27.10.) do konce týdne jsou tréninky ve všech lokalitách z důvodu konání podzimního soustředění zrušeny.
Více informací
11. 10. 2021

Přihláška pro nové členy Dallyonu

Do našeho oddílu se můžete přihlásit dvěma způsoby: Vyplněním elektronické přihlášky na našem webu Vyplněním papírové přihlášky - ke stažení...
Více informací
6. 10. 2021

Dnešní trénink v Chotýšanech je zrušen

Dnešní trénink v Chotýšanech musí být bohužel zrušen kvůli pracovní vytíženosti všech trenérů. Omlouváme se za komplikace.
Více informací

O nás

Školu Taekwon-Do ITF Dallyon založili Jakub Novotný (mezinárodní instruktor, V.dan) a Jaroslav Kaštánek (II.dan) v létě 2018. Jejich posláním je předávat své mnohaleté zkušenosti dalším taekwondistům, kterými se můžete stát i Vy, a zasvětit je do všech tajů Taekwon-Do. Rádi na svých trénincích přivítají muže i ženy, děti i dospělé… prostě kohokoli, kdo má zájem něco se o tomto bojovém umění dozvědět a chce s námi začít cvičit.

Taekwon-Do je korejské bojové umění, které pomáhá nejen k posílení fyzické zdatnosti, ale i k duševnímu rozvoji. Součástí tréninků je také sebeobrana.

„Dallyon“ je korejské slovo pro „otužování“.

Co je Taekwon-Do

Když bylo v dubnu roku 1955 v korejským generálem Choi Hong-hi (1918 – 2002) poprvé oficiálně představeno veřejnosti moderní umění sebeobrany pod názvem taekwon-do, nikdo netušil jak populárním se jen za několik málo let stane. Dnes, pouhých 57 let od jeho vzniku, jej aktivně vyznává přes 100 miliónů lidí po celém světě. Přestože se snad již každý člověk s taekwondem setkal (ať již na exhibicích, sportovních utkáních nebo také v mnoha filmech), stále se o něm mezi veřejností málo ví. Proto jsme se rozhodli Vám jej zde trochu přiblížit.

Smyslem taekwonda bylo vytvořit velice účinné bojové umění sebeobrany, které by se dalo použít v dnešní moderní době 20. století a které má možnost naučit se každý (v rámci svých schopností, samozřejmě). Neméně důležitým prvkem výuky je také aspekt morálních principů, který má tvořit člověka čestnějšího, zdvořilejšího, vytrvalejšího, sebevědomějšího ap. Typické je dnes taekwon-do především svou velkou silou, dokonalou technikou nohou, rychlostí, obratností a tak není nic překvapujícího, že i v mnoha mimo asijských zemích jako USA nebo Polsko je taekwon-do mnohem populárnější nežli ostatní bojová umění.

Mezi hlavní přednost výuky taekwonda patří jeho ucelená a dokonalá skladba, která zaručuje neustálou možnost zdokonalování se v technikách po mnoho let nebo i celý život. Základním prvkem výuky je nácvik základních technik. Uvážíme-li, že v 15-ti dílné encyklopedii taekwonda je přesně popsáno přes 3.300 nejrůznějších technik, můžeme říci, že tomuto bojovému umění se můžeme opravdu věnovat po celý život. Po zvládnutí určité skupiny základních technik, jsou tyto sdruženy do sestav, tzv. tulů. Těchto tulů je celkem 24 a jsou rozděleny podle náročnosti. Pro mnohé je nejatraktivnější část taekwonda výuka volného boje. Vytvořený systém nácviku je rozdělen do několika fází, z nichž každá má za úkol nejprve naučit určitou vlastnost, která je v opravdovém boji potřebná (např. nácvik efektivní vzdálenosti mezi soupeři, kombinace jednotlivých technik, efektivní zakončení ap.).

Protože ale v simulovaném boji, nelze použít na soupeře tvrdou techniku, která by mohla mít za následek i velice nebezpečné zranění cvičence, existuje zde také speciální forma výuky tzv. wirok (silové přerážení), kde má každý možnost si plně vyzkoušet svou sílu i techniku. Např. na exhibicích máte možnost vidět přerážet 5 cm silné dřevěné desky, 10 střešních tašek jednou ranou, sekání cihel nebo ledových ker, přelomení desky špičkou prstů ap. Vrcholnou formou výuky taekwonda je vlastní sebeobrana člověka. Přestože je nespočet cvičenců taekwonda, existuje jich jen velmi málo, kteří o sobě mohou tvrdit, že zvládli i tuto část výuky. Smyslem této výuky je připravit cvičence tak, aby byl schopen kdykoli a kdekoliv se ubránit jednomu nebo i více útočníkům, a to jak neozbrojeným tak i ozbrojeným. Navíc celá forma sebeobrany by měla být prováděna reflexivně, bez jakékoliv předchozí přípravy či domluvy. Mezi další, neméně důležité části výuky patří posilování a otužování, zvyšování kloubní pohyblivosti, nácvik rychlosti a obratnosti (při speciálních přerážecích technikách se skáče do výšky přes 2,5 metru, kde se teprve nohou láme dřevěná deska), důležitá je také výuka teorie a to jak technická, tak i historická, mravní a etická, která učí cvičence stát vždy na straně pravdy a spravedlnosti.

Zpočátku se taekwon-do zavádělo především jako armádní způsob boje, dnes však již můžete toto umění cvičit pod civilní mezinárodní federaci taekwon-do (ITF). Tato organizace zajišťuje pro své členy výuku taekwonda po celém světě (pomocí mezinárodních instruktorů), růst technické vyspělosti cvičenců (existuje zde 10. žákovských barevných stupňů „kup“ a 9. mistrovských černých stupňů „dan“) a také pořádá nejrůznější mezinárodní semináře a soutěže v taekwondu včetně oficiálního mistrovství světa.

V České republice se taekwon-do ITF cvičí od roku 1987 a v současnosti jsou čeští cvičenci taekwonda ITF sdruženi především pod Českým svazem Taekwon-Do ITF ve 35 registrovaných školách. Dohled nad výukou v České republice má již od roku 1987 korejský velmistr Hwang Ho-yong (9. dan).

V nedávné době byl v ČR udělen prvnímu studentovi 7. dan, což je v současné době nejvyšší udělený technický stupeň cvičencům z České republiky (mimo velmistra Hwanga samozřejmě). Již od roku 1992 má ČR také velice úspěšnou státní sportovní reprezentaci v taekwondu ITF (např. Jaromír Michl –trojnásobný mistr světa ve T-KI (1999 Argentina, 2003 Řecko, 2005 Austrálie)Radka Dlouhá (Heydušková) – naše první mistryně světa ve sportovním boji (1994, Malajsie)Jan Mraček, Michal Košátko – mistři světa ve sportovním boji (2005, Austrálie)Jiří Hovorka – náš první juniorský mistr světa ve sportovním boji (1995, Polsko). Taekwon-Do ITF tak patří mezi velice úspěšné české sportovní odvětví a přípravě reprezentantů i talentům je věnována veliká péče. Svými výkony se tak České Taekwon-Do ITF zařadilo mezi absolutní světovou špičku a celý svět na něj vzhlíží s úctou. Nemalou měrou se o to zasluhuje právě mistr Hwang Ho-yong, který je mezi cvičenci Taekwon-Do uznávanou světovou veličinou a právem patří mezi nejlepší učitele Taekwon-Do ITF na světě.

Zdroj: http://taekwondo.cz

Kde cvičíme

Pondělí
Tloskov, CSS 17:30-19:00 Technický
Středa
Divišov, TJ Sokol 17:00-18:00 Technický - začátečníci
Divišov, TJ Sokol 18:00-20:00 Technický - pokročilí
Čtvrtek Tloskov, CSS 17:30-18:00 Pouze pro klienty CSS Tloskov
Tloskov, CSS 18:00-20:00 Technický, matsogi
Tloskov, CSS
Divišov, TJ Sokol

Kontakty

Jakub Novotný, DiS., MBA

Jakub Novotný, DiS., MBA

V. Dan

předseda školy, hlavní instruktor
2. trenérska třída B–049 / 2042
národní rozhodčí C2–36/2013
Tel.: +420 605 169 394
Petra Novotná, DiS.

Petra Novotná, DiS.

III. Dan

asistentka instruktora
2. trenérská třída B-054
národní rozhodčí C2–11/2016
Tel.: +420 605 742 275
Jaroslav Kaštánek

Jaroslav Kaštánek

II. Dan

asistent instruktora
3. trenérská třída C–214
Tel.: +420 732 744 876
Ing. Martina Bidmonová

Ing. Martina Bidmonová

III. Dan

asistentka instruktora
3. trenérská třída C–116

Přihláška

Přihláška

Platby

V rámci uhrazení členského příspěvku získáváte možnost navštívit libovolný počet tréninků, pořádaných naší školou, používat školní výbavu a účastnit se všech akcí školy. V ceně členského příspěvku nejsou zahrnuty poplatky za zkoušky, vybavení, soustředění, závody, či jiné výdaje.

Členský příspěvek je možné uhradit:

 • V HOTOVOSTI – po uhrazení člen obdrží příjmový pokladní doklad
 • NA ÚČET – číslo účtu: 24 01 49 59 71

– kód banky:  2010

*Při platbě na účet prosím zřiďte trvalý příkaz k úhradě a vždy uveďte jméno člena a období, za jaké platíte. (Př.: Jan Novák, říjen 2018). Pro platbu členských příspěvků použijte variabilní symbol: 1.

Možnosti platby:

  Pololetní předplatné: 2 700 Kč

  Předplatné na 5 měsíců – platí se v září a v lednu

  • každý 3. a další člen rodiny 50% sleva
  • v případě omluvy ze zdravotních nebo rodinných důvodů, lze uhrazenou částku využít jako slevu na soustředění nebo nákup vybavení, v krajním případě vrátit (pouze na účet) její poměrnou část, poníženou o administrativní úkony

   

  Celoroční předplatné:  4 900 Kč

  Předplatné na 10 měsíců (školní rok) – platí se vždy v červenci pro následující školní rok

  • NEJVÝHODNĚJŠÍ FORMA ČLENSTVÍ
  • každý 3. a další člen rodiny hradí pololetní členství
  • vhodné pro skalní taekwondisty

  *Celoroční předplatné je možné vrátit v poměrné části, pouze po individuální dohodě s vedoucím školy v případně závažných zdravotních komplikací.

   

   

  Partneři

  Středočeský kraj

  4fin Better together, a.s.

  Flying accountant s.r.o.

  Hasman klima

  Kalendář

  Září 2023

  PO
  ÚT
  ST
  ČT
  SO
  NE
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  Events for 1st Září
  Žádné události
  Events for 2nd Září
  Žádné události
  Events for 3rd Září
  Žádné události
  Events for 4th Září
  Žádné události
  Events for 5th Září
  Žádné události
  Events for 6th Září
  Žádné události
  Events for 7th Září
  Žádné události
  Events for 8th Září
  Žádné události
  Events for 9th Září
  Žádné události
  Events for 10th Září
  Žádné události
  Events for 11th Září
  Žádné události
  Events for 12th Září
  Žádné události
  Events for 13th Září
  Žádné události
  Events for 14th Září
  Žádné události
  Events for 15th Září
  Events for 16th Září
  Žádné události
  Events for 17th Září
  Žádné události
  Events for 18th Září
  Žádné události
  Events for 19th Září
  Žádné události
  Events for 20th Září
  Žádné události
  Events for 22nd Září
  Žádné události
  Events for 23rd Září
  Žádné události
  Events for 24th Září
  Žádné události
  Events for 25th Září
  Žádné události
  Events for 26th Září
  Žádné události
  Events for 27th Září
  Events for 28th Září
  Events for 29th Září
  Events for 30th Září
  Events for 1st Říjen